Program liturgic

Programul liturgic al bisericii Iancu Vechi - Matasari. Cuprinde orarul slujbelor bisericesti si al activitatilor pastoral-misionare desfasurate in cadrul Parohiei Iancu Vechi - Matasari.

Adormirea Maicii Domnului - Hramul istoric al bisericii Iancu Vechi-Mătăsari
Marti, 1 august 2023, incepe postul Adormirii Maicii Domnului. Această perioadă specială de pregătire duhovniceasca a fost rânduită pentru cinstirea sărbătorii Adormirii Maicii Domnului.
PROGRAM  LITURGIC  ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI (MARE)
PROGRAM LITURGIC ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI (MARE) - [9-15 aprilie 2023]
PROGRAM  LITURGIC  ÎN POSTUL SFINTELOR PAȘTI  2023
Luni, 27 februarie 2023, începe Postul Sfintelor Paști, perioadă de pregătire duhovnicească pentru cel mai mare praznic al Bisericii Ortodoxe, Învierea Domnului. Este cel mai lung post din timpul anului bisericesc.
PROGRAM  LITURGIC SI TAINA SPOVEDANIEI ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI 17-23 aprilie 2022
PROGRAM LITURGIC SI TAINA SPOVEDANIEI ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI
PROGRAM  LITURGIC ÎN PERIOADA POSTULUI SFINTELOR PAŞTI
Pentru perioada Postului Sfintelor Pasti va propunem un Program liturgic care sa ne ajute în intensificarea rugaciunii si sa ne fie sprijin în călătoria spirituală spre Invierea Domnului nostru Iisus Hristos.
PROGRAM  LITURGIC  ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI 25 aprilie - 01 mai 2021
PROGRAM LITURGIC ÎN SĂPTĂMÂNA SFINTELOR PĂTIMIRI 25 aprilie - 01 mai
PROGRAM LITURGIC ÎN PERIOADA POSTULUI SFINTELOR PAŞTI, 15 martie-24 aprile 2021
Biserica Iancu Vechi - Programul slujbelor