60 de elevi între 6 şi 14 ani învaţă gratuit limba engleză  la biserica Iancu Vechi-Mătăsari

Parohia Iancu Vechi-Mătăsari și Shakespeare School București organizează gratuit pentru al patrulea an consecutiv un curs de limba engleză pentru copii și adolescenți în fiecare zi de sâmbătă.

Cursul are loc în demisolul bisericii și este susținut de patru profesori de limba engleză din parohie și opt elevi olimpici voluntari de la Shakespeare School București, care folosesc metode moderne de învățare a unei limbi străine.

Cursul de limba engleză se desfășoară pe grupe formate din 12-15 copii apropiați ca vârstă şi nivel de cunoștințe.

Reamintim că la parohia Iancu Vechi-Mătăsari se desfăşoară patru programe educaţionale permanente: Școala de Duminică, curs gratuit de limba engleză, cerc gratuit de Origami, atelier gratuit de pictură, la care se adaugă programul social-filantropic permanent Dar din dar se face rai!.

Aceste activităţi educaţionale şi sociale sunt apreciate în mod deosebit de membrii comunităţii parohiale ai parohiei Iancu Vechi-Mătăsari.

Serviciul de presă al parohiei Iancu Vechi-Mătăsari