Concert de colinde

A treia editie a concertului traditional de colinde al Parohiei Iancu Vechi-Matasari se doreste a fi un regal muzical din partea minunatilor membrii ai Canticum Bucharest

La biserica Parohiei Iancu Vechi – Mătăsari din bulevardul Pache Protopopescu, nr. 90, Sector 2 Bucureşti (Piaţa Iancului), va avea loc, duminică, 6 decembrie 2015, de la ora 18.00, a triea ediţie a tradiţionalului concert de colinde intitulat O ce veste minunată.

Anul acesta, concertul va fi susţinut de Corul CANTICUM dirijat de domnul Răzvan Rădos, solişti Antonela Bârnat şi Costin Pastramă.

Concertul va fi deschis de grupul coral Vox Coelestis al Parohiei Iancu Vechi – Mătăsari.

Programul concertului cuprinde colinde şi cântece tradiţionale la sărbătoarea Naşterii Domnului din repertoriul naţional şi internaţional.

Serviciul cultural al parohiei Iancu Vechi – Mătăsari.