Conferință despre rolul părinților în dezvoltarea copiilor  de la naștere la maturitate și concert de muzică corală

Parohia Iancu Vechi-Mătăsari a organizat luni, 18 septembrie 2017, de la ora 18.00, sub egida Școala Familiei conferința cu tema Rolul părinților în dezvoltarea copiilor de la naștere la maturitate. Conferința a avut loc la biserica parohială din bulevardul Pache Protopopescu, nr. 90 A și a fost susținută de doamna lector psiholog dr. Andreea Simona Olteanu, doctor în psihologia dezvoltării copiilor.
În continuare, pe treptele bisericii, de la ora 19.45 a avut loc concertul de muzică corala și clasică intitulat Bucuria Credintei susținut de corul Colegiului Național Mihai Viteazul, dirijor doamna profesor Ramona Ungureanu și de corul mixt Canticum, dirijor domnul Răzvan Rados.
Programul concertului a mai cuprins recitaluri la pian, vioară și flaut susținute de copii și adolescenți din București.