Cursul intensiv de origami - ediţia a II-a

Cursul intensiv de origami - ediţia a II-a „FLORI, FLUTURI, PĂSĂRI ŞI …GEOMETRIE!”

Vineri, 14 iulie 2017 la biserica Iancu Vechi-Mătăsari a avut loc încheierea cursului intensiv de origami cu tema: „FLORI, FLUTURI, PĂSĂRI ŞI …GEOMETRIE!” organizat de parohia Iancu Vechi Mătăsari – Bucureşti sub genericul „Vacanţa altfel - Ediţia a II–a”.

Cursul s-a desfăşurat în perioada 26 IUNIE 2017 – 14 IULIE 2017 și a fost structurat în două ședințe pe săptămână, fiecare ședință având durata de trei ore.

Fiecare din cei 20 de participanţi la cursul intensiv de origami, adulţi şi copii au primit diplomă de participare şi câte o carte în dar din partea doamnei prof. ing. EREMIA DALIA SORINA , coordonatorul proiectului. Cei prezenţi la această festivitate de încheiere şi-au exprimat intenţia de a participa şi la ediţiile viitoare ale acestui curs de origami.