Elevii de la Colegiul National Mihai Viteazul au colindat si au adus daruri pentru familiile aflate in nevoi din parohia Iancu Vechi

Duminica, 8 decembrie 2019, elevii coordonati de doamnele profesor Codina Săvulescu, Sorina Ciucă şi Ramona Ungureanu de la Colegiul Naţional Mihai Viteazul din Bucureşti au adus bucurie în comunitatea de credincioşi Iancu Vechi-Mătăsari.

După Sfânta Liturghie, elevii au venit cu daruri pentru cele 100 de familii aflate în evidenţa parohiei şi au susţinut un concert de colinde coordonaţi de doamna profesor Ramona Ungureanu. La rândul lor au primit daruri din partea slujitorilor bisericii Iancu Vechi-Mătăsari.

Acţiunea elevilor şi profesorilor de la Colegiul Mihai Viteazul se înscrie în seria activităţilor derulate de parohia Iancu Vechi-Mătăsari în programul său social-filantropic permanent Dar din Dar se face rai .