În atenţia membrilor comunităţii parohiale Iancu-Vechi Mătăsari,

Cu ocazia sărbătorii ÎNVIERII DOMNULUI - 2020, parohia Iancu-Vechi Mătăsari oferă familiilor care doresc pâine sfinţită (paşti) în pahare sigilate.

Cei interesaţi pot găsi pâinea sfinţită (paşti) în exteriorul bisericii într-un spațiu special amenajat, în zilele de VINERI și SÂMBĂTĂ în intervalul orar 09.00-21,00, iar DUMINICĂ în intervalul orar 08,00-11,30.

În același timp,  parohia Iancu-Vechi Mătăsari va oferi celor care nu se pot deplasa pâinea sfinţită (paşti) la domiciliu prin credincioși voluntari de pe fiecare scară de bloc.

Adresăm rugămintea celor care doresc să se implice în distribuirea pâinii sfinţite (paşti) pe scara de bloc unde locuiesc să sune la numerele de telefon: 0722/615.606 și 0731/205.629.

Pe străzile din jurul bisericii pâinea sfinţită (paşti) va fi distribuită celor care nu se pot deplasa cu ajutorul tinerilor voluntari ai comunității parohiale Iancu-Vechi Mătăsari.

Vă dorim tuturor să petreceţi sărbătoarea Sfintelor Paşti în familie cu sănătate, pace şi speranţă!

Hristos a înviat!  Adevărat a înviat!

Cu dragoste şi preţuire,

Parohia Iancu Vechi Mătăsari