Intalnire cu profesorii de Religie

Vineri, 10 septembrie 2021, la inceput de an scolar, a avut loc intalnirea cu profesorii de Religie de la Scoala Gimnaziala nr. 56 aflata in cuprinsul parohiei Iancu Vechi-Matasari. Astfel de intalniri au loc periodic si au ca scop intarirea colaborarii cadrelor didactice cu preotii slujitori in vederea eficientizarii orei de Religie.

Au fost dezbatute modalitati de imbunatatire a calitatii procesului didactic la clasa, viitoare proiecte si activitati comune, de parteneriat, intre Scoala Gimnaziala nr. 56 si parohia Iancu Vechi-Matasari care sa vina in sustinerea formarii tinerei generatii. De asemenea, preotii slujitori au primit invitatia de a participa la festivitatea de deschidere a noului an scolar 2021-2022.