Licitație pentru catapeteasmă și mobilier bisericesc  la parohia Iancu Vechi-Mătăsari

Parohia Iancu Vechi-Mătăsari organizează în ziua de 23 decembrie 2018, ora 12:30 la biserica parohială licitație pentru realizarea catapetesmei și a următoarelor piese de mobilier bisericesc: baldachin pentru racla cu cinstitele moaște ale Sfinților Mari Mucenici Eustație, Teopista, Agapie și Teopist, două iconostase, strane, două strane arhierești, două strane pentru cântăreți și un tetrapod.

Cei interesați pot ridica proiectul de prezentare (caietul de sarcini), aprobat de Comisia de Pictură Bisericească a Patriarhiei Române în ședința din 3 decembrie 2018, de la biserica parohială din bulevardul Pache Protopopescu nr. 90A, sector 2, București, zilnic între orele 8:00-19:00.

Ofertele pentru participarea la licitație trebuie depuse în plic sigilat la biserica parohială Iancu Vechi-Mătăsari din bulevardul Pache Protopopescu nr. 90A până în ziua de 22 decembrie 2018 ora 12:00 la adresa menționată.

Consiliul parohial al parohiei Iancu Vechi-Mătăsari