Parohia Iancu Vechi-Matasari organizeaza Atelierul de pictura cu tema " Flori din Gradina Maicii Domnului"

ATELIERUL DE PICTURA

"FLORI DIN GRADINA MAICII DOMNULUI"

Parohia Iancu Vechi-Matasari organizaza în perioada 08 iulie-12 august 2021 Atelierul de pictura cu tema "Flori din Gradina Maicii Domnului".

Cursul, coordonat de doamna profesor de Arte plastice Maria Nicoleta Petrescu, va avea loc în fiecare zi de Joi in intervalul orar 10:00-13:00 si se adreseaza tuturor celor cu aptitudini artistice. Toate materialele folosite de participanti sunt oferite gratuit de parohia Iancu Vechi-Matasari.

La sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (15 august), hramul istoric al bisericii, va avea loc vernisajul expoziției cu lucrarile realizate în cadrul acestui atelier și premierea participanților.