Rugăciune de multumire la Colegiul National Mihai Viteazul cu ocazia aniversării a 153 de ani de la înființare.

În ziua de 8 noiembrie 2018, la Colegiul National Mihai Viteazul din București, slujitorii și corul parohiei Iancu Vechi-Mătăsari au oficiat o rugăciune de multumire pentru binefacerile revărsate de Dumnezeu asupra elevilor și profesorilor acestei prestigioase instituții de învățământ din Capitală cu ocazia aniversării a 153 de ani de la înființare.

La eveniment au participat directorii, profesori și elevi de la Colegiul National Mihai Viteazul din București.

După rugăciunea de multumire a fost oficiată o slujbă de pomenire a profesorilor, elevilor, ostenitorilor și binefăcătorilor acestui Colegiului National Mihai Viteazul trecuți la Domnul.

La final, părintele paroh Constantin Stoica a adresat un mesaj de felicitare profesorilor și elevilor Colegiului National Mihai Viteazul la acest popas aniversar și a subliniat importanța educației pentru viață a tinerei generații în spiritul valorilor și a exprimat disponibilitatea continuării parteneriatului de colaborare între Școală și Biserică.

Serviciul de presa al parohiei Iancu Vechi-Mătăsari