Seară duhovnicească cu tema Postul mare, perioadă de cunoaştere a propriei persoane

Aseară la parohia Iancu Vechi-Mătăsari din Protoieria Sectorului 2 Capitală a avut loc o seară duhovnicească cu tema Postul mare, perioadă de cunoaştere a propriei persoane.

Seara duhovnicească a inclus slujba Paraclisului Maicii Domnului, vizionarea unui film documentar despre Postul cel mare și un concert de cântări specifice Postului Sfintelor Paști, susținut de grupul psaltic VOSGLAS al parohiei Iancu Vechi-Mătăsari.

Grupul psaltic Vosglas a fost inaugurat cu ocazia acestei seri duhovnicești și este format din teologi și absolvenți de Medicină și Drept, iubitori ai muzicii bizantine.

La eveniment au participat membrii ai comunității parohiale Iancu Vechi-Mătăsari, preoți și credincioși din parohiile învecinate.

Serviciul cultural al parohiei Iancu Vechi Mătăsari