Vernisaj la biserica Iancu Vechi-Mătăsari

Duminică, 20 ianuarie 2019, la biserica Iancu Vechi-Mătăsari din Protopopiatul Sectorului 2 Capitală au avut loc vernisarea lucrărilor de pictură şi desen realizate în cadrul atelierului gratuit de pictură Sfântul Eustaţie şi premierea elevilor care au realizat aceste creaţii.

Participanţii la acest atelier gratuit de pictură au primit daruri care au constat în cărţi, diplome şi dulciuri.

Atelierul gratuit de pictură Sfântul Eustaţie se desfăşoară în fiecare zi de sâmbătă la biserica Iancu Vechi-Mătăsari sub coordonarea doamnei pictor Valeria Tofan, membru al Uniunii Artiştilor Plastici din România şi a domnişoarei Mădălina Nichitoi.

La eveniment au participat doamna Antoaneta Rădoi, directorul revistei de cultură Convorbiri literar-artistice si numeroşi credincioşi.

Cei interesaţi pot sa viziteze expoziţia până la sfârşitul lunii ianuarie.

Serviciul cultural al parohiei Iancu Vechi-Mătăsari