Vernisajul ICOANA - FEREASTRĂ SPRE DUMNEZEU

Luni 19 februarie 2018 a avut loc vernisajul unei expoziții de icoane pictate de copiii care fac parte din atelierul de pictura Sfantul Eutatie de la biserica Iancu Vechi-Matasari, dar si din cadrul mai multor parohii din Protoieria Sector II Capitală.

Evenimentul s-a înscris în calendarul manifestării religios-culturale intitulată ,, ICOANA - FEREASTRĂ SPRE DUMNEZEU”, organizată de Protoieria Sector II Capitală, Primăria Sectorului 2 și Parohia Icoanei.

Copiii care participă la atelierul gratuit de pictură Sfântul Eustaţie de la biserica Iancu Vechi-Mătăsari au participat cu peste 30 de icoane realizate de ei în cadrul orelor de pictură desfăşurate în demisolul bisericii în fiecare zi de sâmbata de la orele 11 00.