CURSURI GRATUITE DE LIMBA ENGLEZA

Parohia Iancu Vechi-Mătăsari și Shakespeare School București organizează cursuri gratuite de limba engleză pentru copii și adolescenți sâmbăta, între orele 10:30-13:00.

Cursurile au o durată de 60 de minute și sunt susținute de profesori de engleză din parohie și elevi voluntari de la Shakespeare București, care folosesc metode moderne de învățare a unei limbi străine.

Cursul de limbă engleză se desfășoară la demisolul bisericii pe grupe formate din 10-12 copii apropiați ca vârstă și nivel de cunoștințe, astfel grupele pregătitoare şi începătorii între orele 10 30 - 11 45 şi grupele mijlocie şi avansaţi între orele 11 45 - 13 00.

Periodic, profesorii și voluntarii fac evaluări ale elevilor participanți cu scopul repartizării în grupe formate din copii de același nivel.